Wybierz język
Grodan obecny na rynku upraw pomidora szklarniowego

Grodan obecny na rynku upraw pomidora szklarniowego

Grodan obecny na najważniejszym wydarzeniu lokalnym na rynku upraw pomidora szklarniowego w regionie centralnej Polski!

23 lipca 2017r. wśród kilkudziesięciu hektarów szklarni w Janowie/Brzezince odbyło się II Krajowe Święto Pomidora. Całe wydarzenie zgromadziło kilka tysięcy osób i miało charakter festynu promującego pomidory z upraw pod osłonami.

Podczas wydarzenia Firmę Grodan reprezentował Tomasz Kosch oraz Krzystof Fatel specjaliści ds. Uprawy Precyzyjnej. Tomasz Kosch, mieszkaniec  regionu, widzi wyzwania przed jakimi stają tamtejsi ogrodnicy: „Odmiana pomidora malinowego jest dominującą w regionie Polski Centralnej. Największym wyzwaniem na rynku warszawskim jest wykorzystanie wszelkich środków w tym mat dla uzyskania wysokiego plonu. Plonu mierzonego zarówno w kilogramach jak i jakości pomidora malinowego”. W namiotach Grodan oprócz rozmów, dzieci i rodzice mieli okazję do pomalowania swoich twarzy i zjedzenia lodów, które cieszyły się dużym powodzeniem.

W trakcie wydarzenia odbyła się degustacja pomidorów uprawianych pod osłonami oraz od producentów warzyw szklarniowych. Miejscem centralnym była scena muzyczna na której wystąpiły zespoły muzyki disco-polo i Varius Manx. Główną atrakcją festynu była Bitwa Pomidorowa, podczas której kilkadziesiąt osób obrzucało się pomidorami. Do bitwy zużyto kilka ton odpadów z pomidorów.

Tomasz Kosch przed namiotem Grodan Tomasz Kosch przed namiotem Grodan
Pomidor jak glowny bohater wydarzenia Pomidor jak glowny bohater wydarzenia
Widzowie Bitwy Pomidorowej i namioty, które stały się schronieniem przed deszczem. Widzowie Bitwy Pomidorowej i namioty, które stały się schronieniem przed deszczem.
Back