Witaj w Grodan 7 zalet podłoży uprawowych z wełny skalnej

Witaj w Grodan System GroSens umożliwia stały - 24 godziny 7 dni w tygodniu- wgląd w poziom WC, EC i temperaturę maty z wełny skalnej w czasie rzeczywistym
Witaj w Grodan e-Gro, uprawa oparta na faktach
Witaj w Grodan Zrównoważona i precyzyjna uprawa są w naszym DNA
tomato, plants

Odkryj platformę e-Gro: narzędzie dla Uprawy Precyzyjnej

e-Gro wspiera odpowiednią analizą, tak abyś mógł uzyskać bardziej precyzyjny proces uprawy. W firmie Grodan nazywamy ten proces Uprawą Precyzyjną. Na podstawie danych dotyczących strefy korzeniowej, klimatu, upraw i zbiorów, e-Gro oferuje bieżącą analizę i przydatne zalecenia. W ten sposób zyskujesz szczegółowy wgląd w sytuację w szklarni, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Czytaj więcej
Poland: NG2.0 technology

Technologia NG2.0

Next Generation 2.0 (NG2.0) to najnowsza technologia produkcji podłoży firmy Grodan. Technologia ta pozwala producentom rozsad i ogrodnikom zwiększyć wydajność produkcji przy ograniczeniu zużycia wody i składników odżywczych oraz sprzyja bardziej efektywnemu wykorzystaniu powierzchni uprawowej. Zapewnia optymalne warunki uprawy przez cały sezon, sprawiając, że system korzeniowy lepiej wykorzystuje całe podłoże. Dostępna w paluszkach, kostkach i matach. Pomaga ogrodnikom i producentom rozsad w uzyskiwaniu zdrowych, świeżych produktów dla rosnącej populacji ludności w zrównoważony sposób.

Czytaj więcej

Pewne i sanitarne dostawy w okresie koronawirusa

W Grodan dokładamy wszelkich starań, aby zagwarantować bezpieczne i terminowe dostawy. Wszyscy kierowcy są zobowiązani do stosowania obowiązujących zasad fitosanitarnych w czasie rozładunku. Dodatkowo klienci mogą korzystać z systemu monitowania statusu dostaw o nazwie Track & Trace.

truck, delivery, track&trace, on the road, logistic
Poland TV reportage

Nowoczesna uprawa pomidorów szklarniowych na produktach Grodan w reportażu TVP3 Lublin: „Agro wieści na lato, odcinek 102”.

Sposób produkcji warzyw w nowoczesnych szklarniach różni się od tego sprzed kilkunastu lat, kiedy warzywa produkowane były wyłącznie pod gołym niebem. Miłośnikom pomidorów trudno uwierzyć, że ich ulubione warzywa produkowane są bez ziemi, w podłożu z wełny skalnej, a długość roślin dochodzi do kilkunastu metrów. Dzięki reportażom możemy zobaczyć, jak ciekawe jest dzisiejsze nowoczesne ogrodnictwo i przekonać się, że warzywa szklarniowe powstają w czystych i w pełni kontrolowanych warunkach. Liczymy na to, że świadomy konsument w swoich codziennych wyborach będzie skłaniał się ku zdrowym, dobrze wyglądającym i smacznym warzywom produkowanym w polskich szklarniach. Polecamy reportaż TVP Lublin pt. „Agro wieści na lato, odcinek 102” wyemitowany 30 czerwca 2020 roku.

Studium przypadku: Mata Grodan GT Master 10 centymetrów w gospodarstwie Emilii i Kamila Staniety

Emilia i Kamil Stanieta, ogrodnicy odnoszący od lat sukcesy w szklarniowej produkcji pomidora, zdecydowali się, jako jedni z pierwszych na użycie nowego podłoża – GT Master o wysokości 10 cm. Pod bacznym okiem ogrodników mających już doświadczenie z innymi matami – GT Master 7,5 cm, Prestige oraz produktami innych producentów, oceniano pracę nowej, wysokiej maty oraz doprecyzowywano odpowiednią dla uprawy strategię nawadniania.

Uzyskane efekty uprawowe są bardzo interesujące. Wielkość i jakość zbiorów pomidora malinowego uznano za w pełni zadowalające, a strategię nawadniania maty GT Master 10 cm za łatwiejszą w praktyce niż wcześniej przewidywano.

Poland case study testimonial video: Stanieta

Studium przypadku: Agnieszka i Ernest Kaźmierczak o Uprawie Precyzyjnej na systemie Grodan

W nowoczesnych szklarniach Agnieszki i Ernesta Kaźmierczaków produkowany jest pomidor malinowy. Biorąc pod uwagę wielkość i jakość produkcji oraz skalę sprzedaży i eksportu można powiedzieć, że jest to produkcja na skalę europejską. Od samego początku firmy w uprawie stosowano podłoża marki Grodan. O wyborze zawsze decydowały rezultaty uprawowe i łatwość użycia tych środków produkcji. Obecnie mata z wełny kamiennej GT Master i kostka uprawowa Plantop Delta są podstawą dla produkcji wysokiej jakości pomidorów. Dopełnieniem w uprawie jest urządzenie pomiarowe GroSens, które w istotny sposób ułatwia zarządzanie strategią nawadniania, na co zwraca uwagę pan Ernest Kaźmierczak.

Poland case study testimonial: Kaźmierczak
Poland video reportage: Horticulture 4.0, 2019 movie from 50 year anniversary, multiple growers

Ogrodnictwo 4.0 oczami czołowych polskich ogrodników

Bardzo interesujące jest spojrzenie Ogrodników na historię polskiego ogrodnictwa, zwłaszcza że sami ją tworzyli. Postęp, który się dokonał w uprawie szklarniowej ostatnich kilkunastu latach jest imponujący. Mimo, że poziom produkcji osiągnął poziom europejski nikt nie zamierza „osiadać na laurach”. Ogrodnicy planują kolejne inwestycje, wykorzystanie nowych technologii, są gotowi na nowy etap - Ogrodnictwo 4.0.

Firma Grodan towarzyszy młodym Ogrodnikom w ich zamierzeniach i proponuje nowoczesny system zarządzania produkcją szklarniową e-Gro. E-Gro wykorzystując najnowocześniejsze systemy telemetryczne, systemy komputerowe, a nawet sztuczną inteligencję umożliwia wkroczenie w Ogrodnictwo 4.0.

Aktualności

Aktualności
08 cze 2022

Ogórkowe Dni Otwarte

Wspólnie z firmą Enza Zaden i Koppert, Grodan z radością gościł w gospodarstwie Państwa Michałkiewiczów innych ogrodników ogórkowych. Spotkanie było świetną okazją do podzielenia się wiedzą oraz do integracji

Czytaj więcej
Grodan, e-Gro, Update, harvest, reports
Aktualności
01 lut 2022

Wersja e-Gro: Zoptymalizowane planowanie plonów z lepszymi prognozami i lepszą prezentacją raportów

Nowy sezon uprawowy rozpoczynamy od wprowadzenia nowej wersji oprogramowania e-Gro. W wyniku rozmów z najlepszymi producentami na całym świecie i ciągłych testów, skupiliśmy się na optymalizacjach w Module Produkcji i Module Raportów.

Czytaj więcej
Article
19 paź 2021

Wersja e-Gro z III kwartału: dostosowanie do uprawy przy sztucznym doświetlaniu, zaawansowane testy porównawcze i dużo więcej!

Mamy nadzieję, że lato i zbiory były udane! W miarę jak dni stają się krótsze i szybciej robi się ciemno, dla wielu z Was sezon wegetacyjny dobiega końca lub wkrótce przejdziecie do uprawy przy sztucznym doświetleniu. Ciężko pracowaliśmy nad nowymi funkcjami i aktualizacjami, które są dostępne od dzisiaj na koncie dla ogrodników upraw doświetlanych (LIT)*, a także dla ogrodników upraw bez doświetlania. W wyniku rozmów z najlepszymi ogrodnikami na świecie i ciągłych testów ulepszyliśmy trzy funkcje, które pomogą zoptymalizować wzrost, lepiej planować i uzyskać więcej informacji na temat najbardziej optymalnej strategii uprawy.

Czytaj więcej