Uprawa Precyzyjna

Precyzyjna uprawa - kolejny etap

Vincent Deenen
29 March 2019

Rozwój upraw inteligentnych

pomidory roślina
Dzięki e-Gro dokonujemy ekscytującego i nowego kroku naprzód: od upraw w glebie, przez rozwiązania dla podłoży uprawowych, aż po rozwiązania inteligentne dla upraw opartych na danych. Ten kierunek rozwoju wpisuje się w nasz cel, jakim jest osiągnięcie maksymalnego rezultatu przy minimalnym wysiłku: Uprawa Precyzyjna.

Dzisiejsze szklarnie to coraz częściej supernowoczesne centra produkcyjne, gdzie ogrodnicy dzień w dzień pielęgnują z pasją piękne, wysokiej jakości uprawy. Nie jest to, oczywiście, łatwe zadanie. Przemysł jest nękany chronicznym niedoborem siły roboczej. Produkcja musi być szybsza i tańsza. Producentom trudno jest zobowiązać się do realizowania wymaganych wielkości produkcji, cen i terminów dostaw.

Silosy danych

W rezultacie sektor musi pracować w bardziej inteligentny sposób. Podobnie jak w innych sektorach, niewątpliwą rolę odgrywa tu zjawisko tzw. big data. Niezbędne dane są często złożone i rozproszone, a dostęp do nich jest możliwy za pośrednictwem różnych systemów w ogrodnictwie. W rzeczywistości istnieją „silosy danych”, które mogą mieć negatywny wpływ na działania ogrodnika. Na przykład oferując mniejsze możliwości analizy, komplikując prognozowanie i osłabiając jego pozycję wyjściową w negocjacjach.

Inteligentne grupowanie danych

Mając na uwadze te wyzwania, ostatnio podjęliśmy współpracę z naszymi programistami i postępowymi ogrodnikami, celem stworzeniem nowej, otwartej platformy internetowej. Jej zadaniem byłoby pogrupowanie dostępnych danych, które dotyczą np. klimatu i poprawy strefy korzeniowej. Do tego udostępnienie tych danych do analizy za pomocą interfejsu przyjaznego dla użytkownika. Nazwaliśmy tę platformę e-Gro. Wersja demo zostanie przedstawiona producentom, przedstawicielom mediów oraz innym zainteresowanym stronom. Czekam na to z niecierpliwością.

Krok naprzód w uprawach

Dzięki e-Gro dokonujemy ekscytującego i nowego kroku naprzód: od upraw w glebie, przez rozwiązania dla podłoży uprawowych, aż po rozwiązania inteligentne dla upraw opartych na danych. Ten kierunek rozwoju wpisuje się w nasz cel, jakim jest osiągnięcie maksymalnego rezultatu przy minimalnym wysiłku: Uprawa Precyzyjna. Od teraz wspierana przez cyfryzację. Korzystając z otwartej platformy programowej możesz zarządzać swoją działalnością ogrodniczą 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jesteśmy świadkami chwili, gdy nasz sektor wkracza do przyszłości poprzez dalszą cyfryzację. Terminy takie jak ogrodnictwo 4.0, big data, systemy uczące się i sztuczna inteligencja to popularne zwroty, które nie są już obce dla ogrodnictwa.

Naszą platformę testuje obecnie kilku producentów. Pierwsze reakcje są bardzo pozytywne. To dodaje mi energii. 

Czy działasz w sektorze uprawy opartej na danych? Chciałbym uczyć się od Ciebie na podstawie Twoich doświadczeń i wymieniać się wiedzą.

Nasze ostatnie wpisy

grodan, egro, e-gro, release, video, grodan101
Nawadnianie
Uprawa Precyzyjna
Zrównoważona uprawa

e-Gro wersja 1kw: Zoptymalizowane strategie nawadniania, w tym przeprojektowany Moduł Warunków

Mamy nadzieję, że pierwsze plony były udane i z powodzeniem wprowadzacie do systemu e-Gro swoje plany dotyczące nowych zbiorów. Zbieranie i analizowanie danych ma większe znaczenie niż kiedykolwiek przy optymalizacji strategii rozwoju. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby stale poprawiać wydajność upraw, udostępniając aktualizacje. Od dziś mamy nową wersję e-Gro.

Czytaj więcej
Grodan, shoot, e-gro, Gursel Karacor
By Gursel Karacor
e-Gro

Jak zacząć: 5 wskazówek gwarantujących sukces przy korzystaniu z danych szklarniowych

Nauka o danych i technologie sztucznej inteligencji dają nam wiele możliwości gromadzenia i eksploracji danych w szklarni w celu zwiększenia wydajności, jakości i wydajności.

Czytaj więcej
Grodan, shoot, e-gro, Gursel Karacor
By Gursel Karacor
e-Gro

Czary-mary: na styku danologii i botaniki

Łączenie danych i nauk o roślinach jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Jeśli zastosujemy to we właściwy sposób, moglibyśmy potencjalnie uprawiać owoce i warzywa w bardziej wydajny i zrównoważony sposób, ale jak połączyć naukę o roślinach i danych?

Czytaj więcej
Grodan, shoot, e-gro, Gursel Karacor
By Gursel Karakor
Zrównoważona uprawa

5 powodów, dla których sztuczna inteligencja zmieni przemysł szklarniowy

W tym artykule skupimy się na 5 powodów, dla których AI przekształci przemysł szklarniowy dzięki Gurselowi Karacorowi, starszemu naukowcowi danych w Grodan.

Czytaj więcej