Nasze Blogi

Czytaj nasze blogi

Tematy

Nie ma żadnych pasujących wyników.

Nature, Desert, Sand
By Vincent Deenen |water management

Jak pokonać upał – nowy paradygmat w zakresie gospodarki wodnej

Uważam, że uprawa precyzyjna jest interesującą koncepcją, która pomoże nam wszystkim zmierzyć się z naszymi obecnymi i przyszłymi wyzwaniami w gospodarce wodnej. Ale my w firmie Grodan jesteśmy również świadomi, że jeszcze nam do tego daleko. Musimy wciąż wymyślać na nowo jeszcze lepsze sposoby uprawy roślin w sposób zrównoważony.

Czytaj więcej
egro, e-gro, grodan, commercial, stills, stil, greenhouse, data layer
By Paulina Florax|water management|precision growing

Droga do autonomicznej szklarni (część 2)

Dane w szklarni zyskują coraz większe znaczenie jako środek optymalizacji roślin. W części 1 tego bloga, Leo Marcelis, kierownik Katedry Ogrodnictwa i Fizjologii Produktów na Uniwersytecie w Wageningen, mówił o rosnącym wykorzystaniu danych i pomiarów przez ogrodników. W części 2 omówi on ten oparty na danych rozwój sektora ogrodniczego, który poprawia jakość pomidorów, papryki i ogórków oraz stwarza nowe możliwości dla ogrodników w przyszłości.

Czytaj więcej
Grodan, e-Gro, data, has, a, better, idea, letter, light, blue, city, window, grodan
By Paulina Florax|water management|precision growing

Droga do autonomicznej szklarni (część 1)

Optymalizacja roślin jest codziennym zadaniem ogrodników. W tym celu wielu z nich często korzysta z wiedzy Uniwersytetu Wageningen. Profesor Leo Marcelis bada rośliny w ogrodnictwie szklarniowym na Uniwersytecie Wageningen w Holandii. Jako profesor i kierownik Katedry Ogrodnictwa i Fizjologii Produktów, Leo wie wszystko o tym, jak rośliny rosną, jak reagują na czynniki środowiskowe i jak je kontrolować. Rozmawialiśmy z Leo Marcelisem i zapytaliśmy o jego badania i poglądy na temat szklarni oparte na analizie danych teraz i w przyszłości.

Czytaj więcej
Ściągnij więcej