Nasze Blogi

Czytaj nasze blogi

Topics

We can't find any results that match your search

water properties, 7 strenghts, waterfall, rocks
By Stefanie Wienhoven|water management

Od odpadów po surowiec – ponowne wykorzystanie wody

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) woda jest podstawowym medium, poprzez które będziemy doświadczać skutków zmian klimatycznych.

Czytaj więcej
7sos; 7 Strenghts of Stone;  Water management; water absorbtion;
By Vincent Deenen |water management

Dlaczego gospodarka wodna pozostaje gorącym tematem?

Możemy zacząć wspólnie czynić postępy już teraz, jeśli będziemy ze sobą rozmawiać i dzielić się wiedzą. Tylko w ten sposób zrealizujemy nasze ambicje sektorowe i przyczynimy się do realizacji celów Porozumienia Klimatycznego. To są wielkie cele, które pochwalam. Dołóżmy razem starań, aby je zrealizować.

Czytaj więcej
Nature, Desert, Sand
By Vincent Deenen |water management

Jak pokonać upał – nowy paradygmat w zakresie gospodarki wodnej

Uważam, że uprawa precyzyjna jest interesującą koncepcją, która pomoże nam wszystkim zmierzyć się z naszymi obecnymi i przyszłymi wyzwaniami w gospodarce wodnej. Ale my w firmie Grodan jesteśmy również świadomi, że jeszcze nam do tego daleko. Musimy wciąż wymyślać na nowo jeszcze lepsze sposoby uprawy roślin w sposób zrównoważony.

Czytaj więcej
egro, e-gro, grodan, commercial, stills, stil, greenhouse, data layer
By Paulina Florax|water management|precision growing

Droga do autonomicznej szklarni (część 2)

Dane w szklarni zyskują coraz większe znaczenie jako środek optymalizacji roślin. W części 1 tego bloga, Leo Marcelis, kierownik Katedry Ogrodnictwa i Fizjologii Produktów na Uniwersytecie w Wageningen, mówił o rosnącym wykorzystaniu danych i pomiarów przez ogrodników. W części 2 omówi on ten oparty na danych rozwój sektora ogrodniczego, który poprawia jakość pomidorów, papryki i ogórków oraz stwarza nowe możliwości dla ogrodników w przyszłości.

Czytaj więcej
Grodan, e-Gro, data, has, a, better, idea, letter, light, blue, city, window, grodan
By Paulina Florax|water management|precision growing

Droga do autonomicznej szklarni (część 1)

Optymalizacja roślin jest codziennym zadaniem ogrodników. W tym celu wielu z nich często korzysta z wiedzy Uniwersytetu Wageningen. Profesor Leo Marcelis bada rośliny w ogrodnictwie szklarniowym na Uniwersytecie Wageningen w Holandii. Jako profesor i kierownik Katedry Ogrodnictwa i Fizjologii Produktów, Leo wie wszystko o tym, jak rośliny rosną, jak reagują na czynniki środowiskowe i jak je kontrolować. Rozmawialiśmy z Leo Marcelisem i zapytaliśmy o jego badania i poglądy na temat szklarni oparte na analizie danych teraz i w przyszłości.

Czytaj więcej
Grodan, e-Gro, animated, green, electronic, grodan
By Paulina Florax|precision growing

Z uprawy opartej na przeczuciu do uprawy opartej na faktach

W świecie terminów marketingowych, pojęcia takie jak eksploracja danych, sztuczna inteligencja lub uczenie maszynowe zyskały ugruntowaną pozycję. Niemniej ich rosnące zastosowanie w ogrodnictwie jest całkiem nowe. Nie dziwi nas to, ponieważ sektor wymaga nowych modeli biznesowych, żeby zrealizować transformację z uprawy opartej na przeczuciu i przenieść ogrodnictwo w etap uprawy opartej na danych. Dobrą rzeczą jest to, że istnieją narzędzia, aby ta transformacja mogła się dokonać. Wyjaśnijmy jakie.

Czytaj więcej
Załaduj więcej
grodan