Nasze początki

Dążenie do uzyskiwania większej produkcji przy mniejszym zużyciu zasobów leży w naszej naturze. Od momentu wynalezienia metody uprawy hydroponicznej z wykorzystaniem wełny kamiennej w 1969 roku firma Grodan nieustannie pracuje nad coraz bardziej zrównoważonymi rozwiązaniami uprawowymi. Nasi pierwsi klienci zaczęli prowadzić uprawy metodą hydroponiczną, aby uniknąć konieczności dezynfekowania gleby przy zastosowaniu bromku metylu – ciężkiego, toksycznego środka chemicznego. Dzięki naszym podłożom Ogrodnicy mogą dostarczać swoim roślinom wodę i nawóz ze znacznie większą precyzją i wydajnością. W ten sposób zwiększają oni jeszcze bardziej plon na metr kwadratowy, jednocześnie oszczędzając wodę i nawóz, a co za tym idzie – ograniczając koszty.

Grodan może być postrzegany jako jeden z „ojców założycieli” Uprawy Precyzyjnej w branży ogrodniczej. Obecnie Ogrodnicy korzystają z szerokiej gamy innowacyjnych produktów przeznaczonych do stosowania na wszystkich etapach cyklu wegetacyjnego – od momentu rozpoczęcia rozsady aż do zbiorów.

Rockwool history

Zalety wełny kamiennej

Wełna kamienna jest produktem naturalnym, której składnikiem jest skała wulkaniczna – bazalt. Zastosowanie wełny kamiennej w ogrodnictwie ma wiele zalet. Dzięki kontrolowanemu procesowi produkcji podłoża, zapewnia stałą wysoką jakość. Sterylna produkcja w niezwykle wysokiej temperaturze gwarantuje czystość podłoża i brak w nim jakichkolwiek zanieczyszczeń. Oprócz tego, zapewniając możliwość recyrkulacji wody i składników odżywczych, wełna kamienna nie powoduje strat zasobów. Zapewnia łatwy i solidny wzrost roślin, gwarantując dostateczną ilość miejsca do odpowiedniego zakorzenienia i optymalnego rozwoju w przewiewnym otoczeniu. Dzięki jednolitej hydrofilności włókien uprawa na podłożu z wełny kamiennej daje się łatwo kontrolować. Woda i mineralne składniki odżywcze docierają do rośliny. Mata z wełny kamiennej nie zatrzymuje i nie wypuszcza substancji, umożliwiając wykorzystanie właściwej ilości wody i nawozu i optymalizując wzrost. Marnowanie zasobów staje się przeszłością. Wydajne wykorzystanie wody i składników odżywczych pozwala na osiągnięcie dużych zbiorów z metra kwadratowego oraz mniejsze zużycie energii w przeliczeniu na jednostkę produktu. Ponadto materiał jest lekki, a więc łatwy w użyciu. Reasumując, jest to produkt zrównoważony i przyjazny dla środowiska. 

RockWorld imagery, The big picture, volcanic, lava, rock, stone

Nasze Blogi

Czytaj nasze blogi

Rodzaje

Marki

Kiedy

Nie ma pasujących wyników.

Pokaż więcej