Nasze początki

Dążenie do uzyskiwania większej produkcji przy mniejszym zużyciu zasobów leży w naszej naturze. Od momentu wynalezienia metody uprawy hydroponicznej z wykorzystaniem wełny kamiennej w 1969 roku firma Grodan nieustannie pracuje nad coraz bardziej zrównoważonymi rozwiązaniami uprawowymi. Nasi pierwsi klienci zaczęli prowadzić uprawy metodą hydroponiczną, aby uniknąć konieczności dezynfekowania gleby przy zastosowaniu bromku metylu – ciężkiego, toksycznego środka chemicznego. Dzięki naszym podłożom Ogrodnicy mogą dostarczać swoim roślinom wodę i nawóz ze znacznie większą precyzją i wydajnością. W ten sposób zwiększają oni jeszcze bardziej plon na metr kwadratowy, jednocześnie oszczędzając wodę i nawóz, a co za tym idzie – ograniczając koszty.

Grodan może być postrzegany jako jeden z „ojców założycieli” Uprawy Precyzyjnej w branży ogrodniczej. Obecnie Ogrodnicy korzystają z szerokiej gamy innowacyjnych produktów przeznaczonych do stosowania na wszystkich etapach cyklu wegetacyjnego – od momentu rozpoczęcia rozsady aż do zbiorów.

Rockwool history

Zalety wełny kamiennej

Wełna kamienna jest produktem naturalnym, której składnikiem jest skała wulkaniczna – bazalt. Zastosowanie wełny kamiennej w ogrodnictwie ma wiele zalet. Dzięki kontrolowanemu procesowi produkcji podłoża, zapewnia stałą wysoką jakość. Sterylna produkcja w niezwykle wysokiej temperaturze gwarantuje czystość podłoża i brak w nim jakichkolwiek zanieczyszczeń. Oprócz tego, zapewniając możliwość recyrkulacji wody i składników odżywczych, wełna kamienna nie powoduje strat zasobów. Zapewnia łatwy i solidny wzrost roślin, gwarantując dostateczną ilość miejsca do odpowiedniego zakorzenienia i optymalnego rozwoju w przewiewnym otoczeniu. Dzięki jednolitej hydrofilności włókien uprawa na podłożu z wełny kamiennej daje się łatwo kontrolować. Woda i mineralne składniki odżywcze docierają do rośliny. Mata z wełny kamiennej nie zatrzymuje i nie wypuszcza substancji, umożliwiając wykorzystanie właściwej ilości wody i nawozu i optymalizując wzrost. Marnowanie zasobów staje się przeszłością. Wydajne wykorzystanie wody i składników odżywczych pozwala na osiągnięcie dużych zbiorów z metra kwadratowego oraz mniejsze zużycie energii w przeliczeniu na jednostkę produktu. Ponadto materiał jest lekki, a więc łatwy w użyciu. Reasumując, jest to produkt zrównoważony i przyjazny dla środowiska. 

RockWorld imagery, The big picture, volcanic, lava, rock, stone

Nasze innowacje

Nasze Blogi

Czytaj nasze blogi

Rodzaje

Marki

Kiedy

Nie ma pasujących wyników.

Pull campaign Poland
Aktualności
12 paź 2022

Ankieta - ocena kampanii

Pomidor pachnący słońcem – Prosimy oceń kampanię

Czytaj więcej
Grodan
Pull campaign Poland
Aktualności
15 wrz 2022

Pomidory pachnące słońcem

Pomidor pachnący słońcem – Dlaczego Grodan stawia na promocję polskiego ogrodnictwa?

Czytaj więcej
Grodan
Aktualności
08 cze 2022

Ogórkowe Dni Otwarte

Wspólnie z firmą Enza Zaden i Koppert, Grodan z radością gościł w gospodarstwie Państwa Michałkiewiczów innych ogrodników ogórkowych. Spotkanie było świetną okazją do podzielenia się wiedzą oraz do integracji

Czytaj więcej
Grodan
Grodan, e-Gro, Update, harvest, reports
Aktualności
01 lut 2022

Wersja e-Gro: Zoptymalizowane planowanie plonów z lepszymi prognozami i lepszą prezentacją raportów

Nowy sezon uprawowy rozpoczynamy od wprowadzenia nowej wersji oprogramowania e-Gro. W wyniku rozmów z najlepszymi producentami na całym świecie i ciągłych testów, skupiliśmy się na optymalizacjach w Module Produkcji i Module Raportów.

Czytaj więcej
Grodan
Article
19 paź 2021

Wersja e-Gro z III kwartału: dostosowanie do uprawy przy sztucznym doświetlaniu, zaawansowane testy porównawcze i dużo więcej!

Mamy nadzieję, że lato i zbiory były udane! W miarę jak dni stają się krótsze i szybciej robi się ciemno, dla wielu z Was sezon wegetacyjny dobiega końca lub wkrótce przejdziecie do uprawy przy sztucznym doświetleniu. Ciężko pracowaliśmy nad nowymi funkcjami i aktualizacjami, które są dostępne od dzisiaj na koncie dla ogrodników upraw doświetlanych (LIT)*, a także dla ogrodników upraw bez doświetlania. W wyniku rozmów z najlepszymi ogrodnikami na świecie i ciągłych testów ulepszyliśmy trzy funkcje, które pomogą zoptymalizować wzrost, lepiej planować i uzyskać więcej informacji na temat najbardziej optymalnej strategii uprawy.

Czytaj więcej
Grodan
GroSens and GT Master slab
Article
19 mar 2021

Liczy się każda kropla: poszanowanie wody w szklarni

W Światowym Dniu Wody zwracamy uwagę na trzy rozwiązania, które są obecnie badane w celu optymalizacji zużycia wody w szklarni.

Czytaj więcej
Grodan
Pokaż więcej