Nasze początki

Dążenie do uzyskiwania większej produkcji przy mniejszym zużyciu zasobów leży w naszej naturze. Od momentu wynalezienia metody uprawy hydroponicznej z wykorzystaniem wełny kamiennej w 1969 roku firma Grodan nieustannie pracuje nad coraz bardziej zrównoważonymi rozwiązaniami uprawowymi. Nasi pierwsi klienci zaczęli prowadzić uprawy metodą hydroponiczną, aby uniknąć konieczności dezynfekowania gleby przy zastosowaniu bromku metylu – ciężkiego, toksycznego środka chemicznego. Dzięki naszym podłożom Ogrodnicy mogą dostarczać swoim roślinom wodę i nawóz ze znacznie większą precyzją i wydajnością. W ten sposób zwiększają oni jeszcze bardziej plon na metr kwadratowy, jednocześnie oszczędzając wodę i nawóz, a co za tym idzie – ograniczając koszty.

Grodan może być postrzegany jako jeden z „ojców założycieli” Uprawy Precyzyjnej w branży ogrodniczej. Obecnie Ogrodnicy korzystają z szerokiej gamy innowacyjnych produktów przeznaczonych do stosowania na wszystkich etapach cyklu wegetacyjnego – od momentu rozpoczęcia rozsady aż do zbiorów.

Rockwool history

Zalety wełny kamiennej

Wełna kamienna jest produktem naturalnym, której składnikiem jest skała wulkaniczna – bazalt. Zastosowanie wełny kamiennej w ogrodnictwie ma wiele zalet. Dzięki kontrolowanemu procesowi produkcji podłoża, zapewnia stałą wysoką jakość. Sterylna produkcja w niezwykle wysokiej temperaturze gwarantuje czystość podłoża i brak w nim jakichkolwiek zanieczyszczeń. Oprócz tego, zapewniając możliwość recyrkulacji wody i składników odżywczych, wełna kamienna nie powoduje strat zasobów. Zapewnia łatwy i solidny wzrost roślin, gwarantując dostateczną ilość miejsca do odpowiedniego zakorzenienia i optymalnego rozwoju w przewiewnym otoczeniu. Dzięki jednolitej hydrofilności włókien uprawa na podłożu z wełny kamiennej daje się łatwo kontrolować. Woda i mineralne składniki odżywcze docierają do rośliny. Mata z wełny kamiennej nie zatrzymuje i nie wypuszcza substancji, umożliwiając wykorzystanie właściwej ilości wody i nawozu i optymalizując wzrost. Marnowanie zasobów staje się przeszłością. Wydajne wykorzystanie wody i składników odżywczych pozwala na osiągnięcie dużych zbiorów z metra kwadratowego oraz mniejsze zużycie energii w przeliczeniu na jednostkę produktu. Ponadto materiał jest lekki, a więc łatwy w użyciu. Reasumując, jest to produkt zrównoważony i przyjazny dla środowiska. 

RockWorld imagery, The big picture, volcanic, lava, rock, stone

Nasze innowacje

Nasze Blogi

Czytaj nasze blogi

Rodzaje

Marki

Kiedy

Nie ma pasujących wyników.

Article
19 paź 2021

Wersja e-Gro z III kwartału: dostosowanie do uprawy przy sztucznym doświetlaniu, zaawansowane testy porównawcze i dużo więcej!

Mamy nadzieję, że lato i zbiory były udane! W miarę jak dni stają się krótsze i szybciej robi się ciemno, dla wielu z Was sezon wegetacyjny dobiega końca lub wkrótce przejdziecie do uprawy przy sztucznym doświetleniu. Ciężko pracowaliśmy nad nowymi funkcjami i aktualizacjami, które są dostępne od dzisiaj na koncie dla ogrodników upraw doświetlanych (LIT)*, a także dla ogrodników upraw bez doświetlania. W wyniku rozmów z najlepszymi ogrodnikami na świecie i ciągłych testów ulepszyliśmy trzy funkcje, które pomogą zoptymalizować wzrost, lepiej planować i uzyskać więcej informacji na temat najbardziej optymalnej strategii uprawy.

Czytaj więcej
Grodan
GroSens and GT Master slab
Article
19 mar 2021

Liczy się każda kropla: poszanowanie wody w szklarni

W Światowym Dniu Wody zwracamy uwagę na trzy rozwiązania, które są obecnie badane w celu optymalizacji zużycia wody w szklarni.

Czytaj więcej
Grodan
Grodan Summer Promotion Poland 2020
Aktualności
04 lis 2020

Promocja Letnia

W lipcu i sierpniu Grodan, wraz ze swoimi dystrybutorami przeprowadził Promocję Letnią. W ramach tej akcji nasi Klienci mieli możliwość zakupienia naszych produktów – mat i kostek uprawowych, po specjalnej, obniżonej cenie. Łącznie w tegorocznej Promocji Letniej wzięło udział ponad 130 klientów.

Czytaj więcej
Grodan
truck, delivery, track&trace, on the road, logistic
Aktualności
13 paź 2020

Pewne i sanitarne dostawy w okresie koronawirusa

W lipcu Grodan wprowadził długo wyczekiwaną możliwość monitorowania dostaw. System monitoringu dostaw będzie samodzielnie wysyłał Państwu 3 rodzaje powiadomień.

Czytaj więcej
Grodan
about grodan, innovative and sustainable, stone wool, growing, Precision Growing principles, Air photo of Westland in The Netherlands, grodan
Aktualności
15 maj 2020

Wspólnie podtrzymujemy łańcuch ogrodniczy

Globalne rozprzestrzenianie się COVID-19 jest wyzwaniem niepodobnym do niczego, co widzieliśmy w naszych czasach. W Grodan zawsze byliśmy optymistami, że przeżyjemy ten trudny kryzys tak silny, jak zawsze. Dlatego dobrze jest wiedzieć, że sytuacje w różnych regionach wracają do normy. Powoli ale pewnie.

Czytaj więcej
Grodan
e-Gro
Aktualności
09 kwi 2020

Zdalne spotkania

W związku z koronawirusem osobiste wizyty stały się niemożliwe. Jeśli jednak macie Państwo pytania lub komentarze, nasi menedżerowie kont klientów, konsultanci wsparcia biznesowego i pracownicy obsługi klienta pozostają do Waszej dyspozycji. Ostatnio zwiększyli swoje umiejętności cyfrowe i są doświadczeni w zapewnianiu wsparcia przez telefon i Internet, korzystając ze Skype i Microsoft Teams.

Czytaj więcej
Grodan
Pokaż więcej