Kamień i uprawa roślin idą w parze. Przekształcanie i wykorzystywanie obfitych zasobów naturalnych z korzyścią dla ludzkości jest czymś, co uważamy za niezwykle magiczne i dość ekscytujące. Z pomocą wełny kamiennej Grodan producenci mogą uprawiać świeże produkty, które mają wpływ na zdrowie konsumentów na całym świecie. Co sprawia, że ​​wełna kamienna jest tak wyjątkowa?

W naszym artykule „7 zalet podłoży uprawowych z wełny kamiennej” wyjaśniamy, dlaczego wełna kamienna doskonale nadaje się do uprawy zdrowej i świeżej żywności w sposób wydajny i zrównoważony, a także jak przy pomocy tych podłoży uprawowych wyżywić rosnącą populację.

W tej podróży prowadzimy czytelnika za rękę i wyjaśniamy 7 zalet uprawy na wełnie kamiennej. Jakie to zalety?

  • Jednorodność podłoża – dzięki doskonale kontrolowanemu procesowi produkcji. To stanowi o jakości i właściwościach wełny kamiennej Grodan i prowadzi do precyzyjnego zachowania roślin dzięki doskonałemu zarządzaniu strefą korzeniową.
  • Właściwości oszczędzające wodę – wszyscy mamy świadomość, że woda to cenny zasób. Wełna kamienna jest podłożem obojętnym, a woda wraz z pożywką, którą zawiera, jest w całości do dyspozycji roślin.
  • Poszanowanie różnorodności biologicznej – W czasach, gdy różnorodność biologiczna jest zagrożona, z dumą przyczyniamy się do ochrony naszych ekosystemów.
  • Bogactwo zasobów naturalnych – Każdego roku ziemia produkuje 38 000 razy więcej bazaltu niż ROCKWOOL zużywa do produkcji kamienia.
  • Przejrzystość i bliskość – Fabryki firmy Grodan działają zgodnie z bardzo rygorystycznymi europejskimi przepisami dotyczącymi warunków pracy i jakości produktów.
  • 100% zdatności do recyklingu – jednym z powodów, dla których nasze podłoża uprawowe otrzymały oznakowanie ekologiczne UE, jest to, że nadają się do recyklingu.
  • Zgodność z wymogami bezpieczeństwa żywności – bezpieczeństwo żywności nigdy nie było tak istotne w dzisiejszym świecie. Renomowane instytuty zapewniają, że nasze produkty nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludzi.

Wierzymy, że tekst ten jest inspiracją do dalszej lektury i odkrycia dużo więcej na temat siedmiu zalet naszych podłoży do uprawy z wełny kamiennej. W razie pytań, prosimy o kontakt.

Marcin Włodarczyk

Crop Consultant CEE

Od wielu lat związany zawodowo z branżą ogrodniczą. Od 6 lat reprezentuje firmę Grodan jako Doradca Techniczny w uprawach pod osłonami. Głównie jako specjalista zajmuje się doradztwem w uprawach pomidora i ogórka.

20210706 RW-GR PHO 5487

Krzysztof Fatel

Business Support Manager

W firmie Grodan pracuje od ponad 12 lat. Do jego głównych zadań należy pomoc ogrodnikom w najefektywniejszym wykorzystaniu podłoży w szklarniowej produkcji pomidora, ogórka oraz róży.

20210706 RW-GR PHO 5488

Nasz blog

Czytaj nasz blog

Tematy

Nie ma pasujących wyników.

Grodan, shoot, e-gro, Gursel Karacor
By Gursel Karacor|e-Gro

Jak zacząć: 5 wskazówek gwarantujących sukces przy korzystaniu z danych szklarniowych

Nauka o danych i technologie sztucznej inteligencji dają nam wiele możliwości gromadzenia i eksploracji danych w szklarni w celu zwiększenia wydajności, jakości i wydajności.

Czytaj więcej
Grodan, shoot, e-gro, Gursel Karacor
By Gursel Karacor|e-Gro

Czary-mary: na styku danologii i botaniki

Łączenie danych i nauk o roślinach jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Jeśli zastosujemy to we właściwy sposób, moglibyśmy potencjalnie uprawiać owoce i warzywa w bardziej wydajny i zrównoważony sposób, ale jak połączyć naukę o roślinach i danych?

Czytaj więcej
Grodan, shoot, e-gro, Gursel Karacor
By Gursel Karakor|Zrównoważona uprawa

5 powodów, dla których sztuczna inteligencja zmieni przemysł szklarniowy

W tym artykule skupimy się na 5 powodów, dla których AI przekształci przemysł szklarniowy dzięki Gurselowi Karacorowi, starszemu naukowcowi danych w Grodan.

Czytaj więcej
Grodan, product
By Stefanie Wienhoven|Nawadnianie

Tworzywa biodegradowalne: 7 rzeczy, o których powinien wiedzieć każdy ogrodnik

Przeczytaj, co jako hodowca powinien wiedzieć o przemyśleniach i działaniach firmy Grodan w zakresie stosowania (biodegradowalnych) tworzyw sztucznych lub folii otaczających produkty.

Czytaj więcej
Grodan
By Rasit Abay|Zrównoważona uprawa

Wprowadzenie technologii obrazowania do szklarni

Czy wiesz, że technologie stosowane w nauce o kosmosie mogą być również stosowane w szklarniach high-tech? Tak, zgadza się. Nasz partner Rasit Abay, badacz kosmicznej świadomości sytuacyjnej i założyciel Futurifai, bada obecnie, w jaki sposób można zastosować technologię obrazowania do rejestracji upraw i przewidywania plonów.

Czytaj więcej
egro, e-gro, grodan, commercial, stills, stil, greenhouse, data layer
|e-Gro|Sustainable Growing

Przewaga szklarni

„Często mamy zbyt poetyczne poglądy na temat produkcji żywności, zwłaszcza w Europie Zachodniej i USA”, mówi Sander van Golberdinge, Dyrektor ds. relacji zewnętrznych, w niniejszym wydaniu Gro-pinion.

Czytaj więcej
Pokaż więcej