„To najlepsza mata do papryki umożliwiająca sterowanie uprawą, z jaką kiedykolwiek pracowałem”

Firma Van der Burg Paprika's w Est była jedną z pierwszych, która zastosowano matę Grodan Supreme do uprawy papryki. Po próbie wstępnej w 2015 roku i próbie na 1000 m2 w 2016 roku firma przeszła na uprawę wszystkich swoich roślin na nowym doskonałym podłożu do papryki w 2017 roku.

Już w fazie próbnej współwłaściciel Nieki van der Burg zauważył, jak łatwo jest sterować uprawami rosnącymi na macie Supreme tak, aby uzyskać i utrzymać idealną równowagę. „Zimą i wczesną wiosną mata stwarza odpowiednie warunki do wzrostu wegetatywnego, dzięki czemu rośliny rosną szybko i z łatwością zawiązują owoce”, wyjaśnia van der Burg. „Wraz z końcem lata papryka naturalnie wchodzi w bardziej wegetatywną fazę. Istotną kwestią jest więc generatywne sterowanie roślinami, co w przypadku korzystania z tych mat nie stanowi żadnego problemu. Nawadnianie jest proste, ponieważ maty nie nasiąkają wodą zbyt łatwo. Pominięcie sesji nawadniania również nie ma poważnych konsekwencji”. Łatwość sterowania parametrami strefy korzeniowej i utrzymywanie roślin w równowadze przekłada się na duże plony i większe ilości papryki najwyższej jakości, sprzedawanej pod marką So Unique. 

Silniejsze korzenie, bardziej żywotne i dynamiczne uprawy

Grodan Supreme to mata z wełny kamiennej, opracowana specjalnie w celu uprawy papryki (w systemie V) i stworzona w oparciu o technologię produkcji podłoży NG2.0. Technologia ta gwarantuje wyjątkowo jednorodną dystrybucję wody, silniejszy, gęsto rozgałęziony system korzeniowy, uprawę zachowującą witalność przez cały rok oraz precyzyjną kontrolę WC i wartości EC w strefie korzeniowej. Po ponad dwóch latach praktycznego korzystania z maty Supreme do papryki, Van der Burg może potwierdzić, że spełnia ona obietnice producenta. Nie jest więc zaskoczeniem, że w tym roku firma ponownie wybrała ją dla swojej uprawy. „To najlepsza mata do papryki umożliwiająca sterowanie uprawą, z jaką kiedykolwiek pracowałem”, podsumowuje Nieki. „Początkowo musiałem przyzwyczaić się do jej używania, ale teraz nie wyobrażam sobie pracy bez niej. A przynajmniej do momentu, kiedy pojawi się mata jeszcze lepsza od obecnej. Zawsze jesteśmy gotowi spróbować czegoś nowego".

vegetable solutions, substrate slabs, vegetable, growing, tomato, cucumber, sweet pepper, aubergine crops, grodan
vegetable solutions, substrate slabs, vegetable, growing, Eggplant, grodan, aubergine
Floriculture Solutions, floriculture, Other Floriculture, perennial cultivation properties, grodan

Stosowane produkty & Powiązane studia przypadku