Wiedza

Staramy się zapewniać możliwość optymalnego wykorzystania rozwiązań w zakresie Uprawy Precyzyjnej, udzielając indywidualnych porad opartych na naszej wiedzy i doświadczeniu w dziedzinie upraw z wykorzystaniem podłoży uprawowych, począwszy od indywidualnie dostosowanych porad konsultantów ds. upraw, po newslettery, seminaria, szkolenia oraz artykuły w czasopismach branżowych.

learning, water distribution, grodan

Technologia NG 2.0

Next Generation 2.0 (NG2.0) to najnowsza technologia produkcji podłoży firmy Grodan. Technologia ta pozwala producentom rozsad i ogrodnikom zwiększyć wydajność produkcji przy ograniczeniu zużycia wody i składników odżywczych oraz sprzyja bardziej efektywnemu wykorzystaniu powierzchni uprawowej. Zapewnia optymalne warunki uprawy przez cały sezon, sprawiając, że system korzeniowy lepiej wykorzystuje całe podłoże. Dostępna w paluszkach, kostkach i matach. Pomaga ogrodnikom i producentom rozsad w uzyskiwaniu zdrowych, świeżych produktów dla rosnącej populacji ludności w zrównoważony sposób.

Czytaj więcej
Nasze innowacje

Produkowanie więcej za mniej jest w naszych korzeniach. Odkąd wynaleźliśmy hydroponiczną wełnę kamienną w 1969 roku, nieustannie rozwijamy podejście firmy Grodan do zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej
Zarządzanie składnikami odżywczymi

Odzyskiwanie składników odżywczych ma sens pod względem ekonomicznym i środowiskowym (Tabele 1 i 2). Po co usuwać cenne składniki odżywcze, kiedy można je ponownie wykorzystać?

Czytaj więcej
Przygotowanie do nowej uprawy

Czy wiesz, że wyhodowanie kilograma pomidorów na otwartym polu wymaga aż 60 litrów wody, podczas gdy w szklarni hydroponicznej wymaga tylko 15 litrów? Dalsza redukcja do 4 litrów na kilogram może być wykonana z wykorzystaniem najnowocześniejszej szklarni.

Czytaj więcej

Być informowanym

grodan